خرید بک لینک
گیفت کارت
دکتری روانشناسی عمومی
شرکت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی
تصفیه آب
دانلود سوالات امتحانی دانشگاه پیام نور
عکاسی صنعتی
سکه پوکمون گو
دکتری روانشناسی بالینی
برج خنک کننده
سوله
باربری تهران و اتوبار تهران
استخدام
بازی های دخترانه
ایران
بازسازی ساختمان
طراحی سایت حرفه ای
برج خنک کننده
پایان نامه
دانلود فیلم با لینک مستقیم
تصفیه فاضلاب
برج خنک کننده
دکتری روانشناسی سلامت
دانلود فیلم ایرانی
دی وی دی فابریک
ثبت آگهي رايگان
اخبار دولت بهار
تور مشهد
خبر امروز
رزرو بلیط هواپیما
دیزل ژنراتور
ردیابی
دستگاه چاپ روی لیوان
مجله سلامتی عطارباشی
خرید جم هی دی
بتن سخت
خرید اینترنتی
قالب وردپرس
دانلود رمان جدید
فلنج

فایل ناب
تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:11 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی

مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

دانلود مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی

خودکارآمدی تحصیلی
مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی
مبانی نظری خودکارآمدی تحصیلی
پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی
دانلود مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی
دسته بندی روان شناسی
فرمت فایل docx
حجم فایل 64 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27

مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی

توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

خودکارآمدی تحصیلی:

 تعاریف و ویژگی­های خودکارآمدی:

خودکارآمدی از نظریه شناخت اجتماعی آلبرت بندورا (1997) روان شناس مشهور، مشتق شده است که به باورها یا قضاوت­های فرد به توانایی­های خود در انجام وظایف و مسئولیت­ها اشاره دارد. نظریه شناخت اجتماعی مبتنی بر الگوی علی سه جانبه رفتار، محیط و فرد است. این الگو به ارتباط متقابل بین رفتار، اثرات محیطی و عوامل فردی(عوامل شناختی، عاطفی و بیولوژیك) که به ادراک فرد برای توصیف کارکردهای روانشناختی اشاره دارد، تأکید می­کند. بر اساس این نظریه، افراد در یک نظام علّیت سه جانبه بر انگیزش و رفتار خود اثر می­گذارند.

در چارچوب رویکرد شناختی اجتماعی بندورا باورهای خودکارآمدی چنین تعریف شده است: برداشت­هایی که فرد از توانایی های خویش در انجام یك تکلیف خاص دارد، به گونه­ای که تکلیف مورد نظر به صورت مفید و مؤثر انجام شود یا سطح اعتمادی که فرد بر توانایی خویش در اجرای برخی فعالیت­ها یا موفقیت در برخی عملکردها دارد (بندورا،1997).

 

بر اساس مدل خودکارآمدی برای اینکه شخص برای رسیدن به یک هدف تلاش کند یا با مشکلات مقابله کند باید سه شرط زیر را داشته باشد:

1-        شخص معتقد باشد که هدف قابل دستیابی است و با تلاش به هدفش می­رسد.

2-        شخص معتقد باشد که مهارت­های لازم برای رسیدن به هدف را دارد.

3-        هدف باید ارزش تلاش کردن را داشته باشد (بندورا،1977).

خودکارآمدی همچنین یکی از ویژگی­های شخصیتی و باور درونی می­باشد که بر طرز تفکر و چگونگی رویارویی با مشکلات سلامت هیجانی و در تصمیم­گیری و مقابله با فشار روانی و افسردگی تأثیر می­گذارد (بندورا و همکاران،2003).

در واقع کارآمدی شخصی عبارت است از اعتقاد فرد مبنی برآنکه می­تواند جریانی از رفتار مورد انتظار در یک موقعیت را به طور موفقیت­آمیزی انجام دهد و بنابراین کارآمدی شخصی به عنوان برآورد شخص از نتایج پیامدهای رفتاری تلقی می­شود (محمدی،1383).

 باورهای خودکارآمدی می­توانند تأثیرات مثبت و منفی بر روی سلامتی افراد داشته باشند، اگر شما باور داشته باشید که توانایی سازش با موقعیت را دارید، کمتر احساس تنیدگی در آن موقعیت می­کنید، باور مثبت درمورد توانایی­های خود در ارتباط با بیماری و غلبه بر مشکلات همراه آن تأثیرات مثبتی بر سلامت داد (اعرابیان و همکاران،1983).

افراد دارای باورهای خودکارآمدی قویتر، در ارتباط با برطرف نمودن مشکلات روانی قادر به تغییر حالات روانی خود می­باشند، که کسب این متغیر به باورها و تلاش افراد بستگی دارد. همچنین خودکارآمدی نقش میانجی در کاهش نشانه­های افسردگی ایفا می­نماید و اضطراب و افسردگی افراد بالغ را می­توان با افزایش و تقویت باورهای خودکارآمدی کاهش داد (کیم،2002؛ به نقل از اعرابیان،1383).

انتظار و نظریه اسناد، نظریه خودکارآمدی بندورا بر روی انتظار برای موفقی  متمرکز است. هر چند، بندورا میان دو نوع از باورهای انتظار تمایز قایل بود. انتظارات پیامد، باورهاییاست که رفتارهای معین را به سمت نتایج معین هدایت خواهد کرد (مانند اعتقاد به این موضوع که تمرین عملکرد فرد را بهبود خواهد بخشید) و باورهایی در این مورد که فرد به طور مؤثر می تواند رفتارهای مورد نیاز برای ایجا  نتایج را انجام دهد (من می­توانم تمرینات سختی برای برنده شدن در مسابقه بعدی انجام دهم)  این دو نوع از باورهای انتظار متفاوتند زیرا افراد می­توانند باور کنند که یک رفتار معیین منج  به یک نتیجه معیین خواهد شد (انتظار پیامد) اما ممکن است باور  نداشته  باشند که آنها می­توانند آن رفتار را انجام دهند. (فیسکر و همکاران،2002).

   باورهای خودكارآمدی به صورت اتفاقی رخ نمی­دهند. بندورا (1997) مطرح می كند كه باور افراد درباره خودكارآمدی خویش، بخش عمده‌ای از «خودآگاهی » آنان را تشكیل می دهد و برای ایجاد و تغییر نظام باورهای خود كارآمدی چهار منبع مهم تشخیص داده است. این منابع شامل «تجارب تسلط یابی»، «تجربه جانشینی»، «قانع سازی اجتماعی» و «حالت های فیزیولوژیكی»  می باشند.

 


 

دانلود مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
مبانی و پیشینه نظری خودکارآمدی تحصیلی ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:11 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

دانلود مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

حمایت اجتماعی
مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی
مبانی نظری حمایت اجتماعی
پیشینه نظری حمایت اجتماعی
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل 48 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

حمایت اجتماعی

تعاریف حمایت اجتماعی

حمایت اجتماعی عبارت است از ادراك  فرد از اینكه مورد توجه و علاقه دیگران بوده، از دیدگاه آنان فرد ارزشمند است، چنانكه دچار مشكل و ناراحتی شود، سایر افراد مؤثر در زندگی‌اش(مثل دوستان و برادر و همكاران ) به او یاری خواهند رساند. بر طبق این تعریف حمایت اجتماعی مفهومی است كه به دامنه ارتباطات متقابل بین فردی توجه دارد، و هر چه میزان مبادلات بین فردی بیشتر باشد، میزان حمایت اجتماعی كه فرد دریافت می‌دارد، افزونتر خواهد بود. عكس این رابطه نیز صادق است بنابر تعریف، حمایت اجتماعی دوجنبه یا دوبعد اساسی دارد: الف: جنبه دهنی: بعد ذهنی حمایت اجتماعی به تصوری اطلاق می‌گردد كه فرد از افراد موثر دارد كه قادرند به طور بالقوه در مواقع درماندگی و ناچاری وی را مساعدت نمائید.  این جنبه در میزان عملكرد فرد تأثیر فراوانی دارد و یافته‌های تحقیقاتی حاكی ازآن است كه هرچه ذهنیت فرد در برخورداری از حمایت دیگران ـ حمایت بالقوه ـ بیشتر باشد میزان پاسخهای موفقیت‌آمیزی كه به فشارهای روانی وموقعیتهای بغرنج نشان می‌دهد، بیشتر است. بر عكس، اگر فرد احساسی كند كه از حمایت اجتماعی كافی اطرافیان برخورد دار نیست، احتمالاً آمادگی كمتری برای مقابله با خطر از خود نشان می‌دهد و ممكن است كه به جای رویارویی با مشكلاتش به رفتارهای اجتنابی یا فرار متوسل شود (بیگی‌فرد، 1378). ب:جنبه عینی: بعد عینی یا بالفعل حمایت اجتماعی به میزان واقعی مساعدتهای و همیاریهای ارائه شده به فرد بستگی دارد هرنوع تغییر یا بروز مصیبتی در زندگی فرد، از جمله منابع فشاری است كه ممكن است موجب پریشانی و نگرانی فرد شود. حضور افراد موثر و مساعدت آنان تاحد قابل ملاحظه‌ای از شدت فشار روانی می‌كاهد و فرد را قادر به انطباق دوباره خواهد ساخت به عنوان مثال، ازدواج از جمله وقایعی است كه سبب ایجاد فشارهای روانی و محیطی بر فرد می‌گردد حضور افراد خانواده  و دوستان در مجلس جشن عروسی به زوج حوان از سوی اطرافیان ارائه می‌شود، تا میزان زیادی از فشار روانی ناشی از تغییر زندگی و مسئولیت‌ها می‌كاهد و آنها را قادر می‌سازد كه با موقعیت و شرایط تازه انطباق لازم را به عمل می‌آورند (بیگی‌فرد، 1378).

اعتقاد بر این است كه حمایت اجتماعی به سه طریق دربرخورد با رویدادهای فشار زا كمك می‌كند اولاً اعضای خانواده، دوستان، و سایر افراد می‌توانند مستقیمآ حمایت ملموسی به شكل منابع مادی در اختیار شخص قرار دهند. ثانیاً اعضای شبكه اجتماعی فرد می‌توانند با ارائه پیشنهادات وی را از حمایت اطلاعاتی خود برخوردار سازند و این اقدامات متنوع می‌تواند به حل مشكلاتی كه موجب فشار شده است كمك كند. این پیشنهادات به فرد كمك خواهد كرد تا به مشكل از دیدگاه جدیدی نگاه كند، بدین ترتیب آن را حل كرده یا آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل می‌رساند. ثالثاً افراد شبكه اجتماعی می‌توانند با اطمینان بخشی دوباره به فرد در خصوص اینكه مورد علاقه با ارزش و محترم است از وی حمایت عاطفی به عمل آورند و نهایتآ موجب افزایش عزت نفس و خود پنداره در او شوند(هاوس، 1988، به نقل از بیگی‌فرد، 1378).

یكی از مفاهیم روانشناختی كه اخیراً توسط دانشمندان علوم تربیتی مطرح گردیده است، حمایت اجتماعی می‌باشد. این موضوع نیز یكی از نیازهای اساسی افراد بشر در طول تاریخ بوده است. انسان‌های اولیه در اكثر دوران تاریخ خود احتمالاً در دسته‌ها و گروه‌های كوچك زندگی می‌كردند و به دنبال یافتن غذا بودند و در مواقعی در معرض خطر حمله موجودات درنده قرار می‌گرفتند. به عقیده بالبی(1982، نقل از شریفی درآمدی،1381). در طول تاریخ بشری در صورت كمك اطرافیان، انسان‌ها به بهترین وجه قادر به رویارویی با بحران‌ها و روبرو شدن با خطرات بوده‌اند. بدین‌گونه در طبیعت ما نیاز به دلبستگی‌های نزدیك استقرار یافته است تا بتوانیم از حمایت خانواده و اطرافیان برخوردار گردیم.  آنگونه كه از تعاریف مختلف حمایت اجتماعی استنباط می‌شود، آن عبارت است از میزان ادراك فرد از این كه مورد توجه و علاقه دیگران بوده، از دیدگاه آنان فردی ارزشمند است و چنانچه دچار مشكل شود به او یاری می‌رسانند. بنا به تعریف، حمایت اجتماعی شامل دو بعد اساسی است، یكی جنبه ذهنی كه نشان دهنده تصورات و ادراكات فرد از حمایت‌های اطرافیان است، و دیگری جنبه واقعی(عینی) است كه عبارتست از میزان مساعدت‌ها و كمك‌های واقعی ارائه شده به فرد(بیابانگرد، 1383). منابع حمایت اجتماعی فراهم شده برای فرد نیز متنوع هستند. در این طیف گسترده، حمایت گروه‌هایی از قبیل خانواده، گروه همسالان، دوستان، خویشاوندان، مغازه‌دار محله، معلمان، همكاران، و سایرین قرار دارند. برخی از این گروه‌ها به طور رسمی و برخی دیگر به صورت غیررسمی تأمین‌كننده حمایت اجتماعی برای فرد هستند. مطالعات پژوهشی نشان داده است افرادی که از سیستم حمایت اجتماعی خوبی برخوردارند، نسبت به زندگی خود خوشبین‌ترند. (حریری، 1381).

دانلود مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:11 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

دانلود مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

حمایت اجتماعی
مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی
مبانی نظری حمایت اجتماعی
پیشینه نظری حمایت اجتماعی
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل 48 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 30

مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی

توضیحات: فصل دوم مقاله کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو مقاله

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :    انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

حمایت اجتماعی

تعاریف حمایت اجتماعی

حمایت اجتماعی عبارت است از ادراك  فرد از اینكه مورد توجه و علاقه دیگران بوده، از دیدگاه آنان فرد ارزشمند است، چنانكه دچار مشكل و ناراحتی شود، سایر افراد مؤثر در زندگی‌اش(مثل دوستان و برادر و همكاران ) به او یاری خواهند رساند. بر طبق این تعریف حمایت اجتماعی مفهومی است كه به دامنه ارتباطات متقابل بین فردی توجه دارد، و هر چه میزان مبادلات بین فردی بیشتر باشد، میزان حمایت اجتماعی كه فرد دریافت می‌دارد، افزونتر خواهد بود. عكس این رابطه نیز صادق است بنابر تعریف، حمایت اجتماعی دوجنبه یا دوبعد اساسی دارد: الف: جنبه دهنی: بعد ذهنی حمایت اجتماعی به تصوری اطلاق می‌گردد كه فرد از افراد موثر دارد كه قادرند به طور بالقوه در مواقع درماندگی و ناچاری وی را مساعدت نمائید.  این جنبه در میزان عملكرد فرد تأثیر فراوانی دارد و یافته‌های تحقیقاتی حاكی ازآن است كه هرچه ذهنیت فرد در برخورداری از حمایت دیگران ـ حمایت بالقوه ـ بیشتر باشد میزان پاسخهای موفقیت‌آمیزی كه به فشارهای روانی وموقعیتهای بغرنج نشان می‌دهد، بیشتر است. بر عكس، اگر فرد احساسی كند كه از حمایت اجتماعی كافی اطرافیان برخورد دار نیست، احتمالاً آمادگی كمتری برای مقابله با خطر از خود نشان می‌دهد و ممكن است كه به جای رویارویی با مشكلاتش به رفتارهای اجتنابی یا فرار متوسل شود (بیگی‌فرد، 1378). ب:جنبه عینی: بعد عینی یا بالفعل حمایت اجتماعی به میزان واقعی مساعدتهای و همیاریهای ارائه شده به فرد بستگی دارد هرنوع تغییر یا بروز مصیبتی در زندگی فرد، از جمله منابع فشاری است كه ممكن است موجب پریشانی و نگرانی فرد شود. حضور افراد موثر و مساعدت آنان تاحد قابل ملاحظه‌ای از شدت فشار روانی می‌كاهد و فرد را قادر به انطباق دوباره خواهد ساخت به عنوان مثال، ازدواج از جمله وقایعی است كه سبب ایجاد فشارهای روانی و محیطی بر فرد می‌گردد حضور افراد خانواده  و دوستان در مجلس جشن عروسی به زوج حوان از سوی اطرافیان ارائه می‌شود، تا میزان زیادی از فشار روانی ناشی از تغییر زندگی و مسئولیت‌ها می‌كاهد و آنها را قادر می‌سازد كه با موقعیت و شرایط تازه انطباق لازم را به عمل می‌آورند (بیگی‌فرد، 1378).

اعتقاد بر این است كه حمایت اجتماعی به سه طریق دربرخورد با رویدادهای فشار زا كمك می‌كند اولاً اعضای خانواده، دوستان، و سایر افراد می‌توانند مستقیمآ حمایت ملموسی به شكل منابع مادی در اختیار شخص قرار دهند. ثانیاً اعضای شبكه اجتماعی فرد می‌توانند با ارائه پیشنهادات وی را از حمایت اطلاعاتی خود برخوردار سازند و این اقدامات متنوع می‌تواند به حل مشكلاتی كه موجب فشار شده است كمك كند. این پیشنهادات به فرد كمك خواهد كرد تا به مشكل از دیدگاه جدیدی نگاه كند، بدین ترتیب آن را حل كرده یا آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل می‌رساند. ثالثاً افراد شبكه اجتماعی می‌توانند با اطمینان بخشی دوباره به فرد در خصوص اینكه مورد علاقه با ارزش و محترم است از وی حمایت عاطفی به عمل آورند و نهایتآ موجب افزایش عزت نفس و خود پنداره در او شوند(هاوس، 1988، به نقل از بیگی‌فرد، 1378).

یكی از مفاهیم روانشناختی كه اخیراً توسط دانشمندان علوم تربیتی مطرح گردیده است، حمایت اجتماعی می‌باشد. این موضوع نیز یكی از نیازهای اساسی افراد بشر در طول تاریخ بوده است. انسان‌های اولیه در اكثر دوران تاریخ خود احتمالاً در دسته‌ها و گروه‌های كوچك زندگی می‌كردند و به دنبال یافتن غذا بودند و در مواقعی در معرض خطر حمله موجودات درنده قرار می‌گرفتند. به عقیده بالبی(1982، نقل از شریفی درآمدی،1381). در طول تاریخ بشری در صورت كمك اطرافیان، انسان‌ها به بهترین وجه قادر به رویارویی با بحران‌ها و روبرو شدن با خطرات بوده‌اند. بدین‌گونه در طبیعت ما نیاز به دلبستگی‌های نزدیك استقرار یافته است تا بتوانیم از حمایت خانواده و اطرافیان برخوردار گردیم.  آنگونه كه از تعاریف مختلف حمایت اجتماعی استنباط می‌شود، آن عبارت است از میزان ادراك فرد از این كه مورد توجه و علاقه دیگران بوده، از دیدگاه آنان فردی ارزشمند است و چنانچه دچار مشكل شود به او یاری می‌رسانند. بنا به تعریف، حمایت اجتماعی شامل دو بعد اساسی است، یكی جنبه ذهنی كه نشان دهنده تصورات و ادراكات فرد از حمایت‌های اطرافیان است، و دیگری جنبه واقعی(عینی) است كه عبارتست از میزان مساعدت‌ها و كمك‌های واقعی ارائه شده به فرد(بیابانگرد، 1383). منابع حمایت اجتماعی فراهم شده برای فرد نیز متنوع هستند. در این طیف گسترده، حمایت گروه‌هایی از قبیل خانواده، گروه همسالان، دوستان، خویشاوندان، مغازه‌دار محله، معلمان، همكاران، و سایرین قرار دارند. برخی از این گروه‌ها به طور رسمی و برخی دیگر به صورت غیررسمی تأمین‌كننده حمایت اجتماعی برای فرد هستند. مطالعات پژوهشی نشان داده است افرادی که از سیستم حمایت اجتماعی خوبی برخوردارند، نسبت به زندگی خود خوشبین‌ترند. (حریری، 1381).

دانلود مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
مبانی و پیشینه نظری حمایت اجتماعی ,

پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان

دانلود فایل پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان ،در حجم 37 اسلاید ،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان

دانلود پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان 
پاورپوینت آشنایی با فرمان فرمایان 
پاورپوینت معماری
پاورپوینت آشنایی با فرانک لوید رایت
معرفی آثار فرمان فرمایان 
پاورپوینت معرفی عبدالعزیز فرمان فرمایان
فرمان فرمایان
دسته بندی معماری
فرمت فایل pptx
حجم فایل 4782 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 37

پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان

 فایل پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان ،در حجم 37 اسلاید ،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

معماری كه می خواهیم راجع به آن صحبت كنیم از نمایندگان شاخص معماری معاصر ما در نیم قرن اخیر است عبدالعزیز فرمانفرمائیان به یك معنا از پایه گذاران برجسته نهادهای مهندسی و معماری جدید محسوب می شود و از سوی دیگر كارهای شاخص او و همكارانش از مهم ترین نمونه های سبك بین المللی در نیم قرن اخیر است كه تقریبا تمامی آنها هنوز پابرجاست . این كارها هنوز الگوی استانداردهای معماری و ساختمانی معاصر هستند حتی شاید بتوان مدعی شد كه در سه دهه اخیر ساختمانی در حد و قواره آنها ساخته نشده است.
From flow the function روش کار و طراحی این معمار بزرگ بود.
از جمله آثار وی: استادیوم ورزشی، ساختمان شرکت نفت، مسجد دانشگاه تهران، ساختمان وزارت کشاورزی، برجهای سامان، برجهای ونک پارک، ساختمان بورس، دانشکده دامپزشکی، کاخ مادر سعدآباد، کاخ نیاوران، ساختمان اداری صدا و سیما.
عبدالعزیز فرمانفرمائیان در سال 1299 در خانواده ای صاحب نام در سیاست و فرهنگ معاصر به دنیا آمد وی تحصیلات خود را در دانشكده بوزار پاریس گذراند و در اوایل دهه 30 فارغ التحصیل شد و به ایران بازگشت .
در ابتدا در گاراژ خانه پدرش شروع به طراحی خانه برای اقوام و دوستان كرد و سپس به استخدام دفتر ساختمان دانشگاه تهران در آمد . وی پس از چندی با مهندس آفتاندالیان ، سیحون وغیاثی در یكی از آتلیه های معماری دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحت ریاست مهندس فروغی به كار تدریس پرداخت.
وی در ٣١ خرداد ١٣٩٢ شمسی برابر با ٢١ ژوئن ٢٠١٣ میلادی در املاک خود در اسپانیا به سن ٩٣ سالگی درگذشت

فهرست مطالب ارائه شده به شرح زیر می باشد:
مقدمه
چکیده
تاریخچه
زندگی نامه
سبک فکری فرمان فرمایان
نمونه کار
ورزشگاه آزادی
طراحی استادیوم
نور ورزشگاه
سایت و عکس های اولیه استادیوم
پلان شماتیک استادیوم
شرکت ملی نفت ایران
مسجد دانشگاه تهران
فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی
کاخ‌موزه سعدآباد
بناها و سازه‌های مجموعه
نیجه گیری
منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 37 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت آشنایی با فرانک لوید رایت و آثارش(تاریخ معماری)

(14اسلاید)

دانلود پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت بررسی زندگی نامه و آثار استاد عبدالعزیز فرمان فرمایان ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:11 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
پاورپوینت کف کاذب

دانلود فایل پاورپوینت بررسی و آشنایی با کف های کاذب(کف سازی) ،در حجم 37 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت کف کاذب

دانلود پاورپوینت کف کاذب
آشنایی با انواع کف کاذب
پاورپوینت پوشش کف
دانلود پاورپوینت عمرانی
سقف کاذب
پاورپوینت کف کاذب
پاورپوینت سقف کاذب
پوشش کف
روکش های کف کاذب 
کف سازی
کف کاذب
دسته بندی عمران و ساختمان
فرمت فایل pptx
حجم فایل 4253 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 37

پاورپوینت کف کاذب

 فایل پاورپوینت بررسی و آشنایی با کف های کاذب(کف سازی) ،در حجم 37 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

کف کاذب عبارت است از قطعات پیش ساخته ای که روی کف اصلی ساختمان نصب می گردد که شامل سه قطعه پانل، پایه واسترینگراست. البته برای رعایت استانداردهای ایمنی بهتر است این قطعات از مواد نسوزمانند فلزات ساخته شوند.
انواع کف کاذب :
فولادی - آلومینیومی- چوبی – سنگی – سرامیکی و ...
و...

فهرست مطالب :
تعریف
انواع کف کاذب
تایل آلومینیومی
تایل کامپوزیت
تایل چوبی
تایل های فولادی
سنگ فرش خشک
تایل های ویژه
سازه خوداتکا
سازه آزاد
روکش های کف کاذب
کف کاذب آروست
سیستم کف کاذب فولادی
پایه
استرینگر
روکش نهایی کف ها
ویژگی های سیستم کف کاذب فولادی آروست
لوازم و تجهیزات
مراحل نصب
کف کاذب سنگی یا سنگ فرش کاذب خشک
چند نمونه اجرا شده

این فایل با فرمت پاورپوینت در 37 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت سقف کاذب

دانلود پاورپوینت کف کاذب


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت کف کاذب ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:11 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
پاورپوینت مسجد جامع گرگان

دانلود فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه مسجد جامع گرگان،در حجم 38 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت مسجد جامع گرگان

دانلود پاورپوینت مسجد جامع گرگان
مسجد جامع گرگان
پاورپوینت معماری
مطالعه مسجد جامع گرگان
مسجد تاریخانه ی دامغان
مسجد جامع
پاورپوینت مطالعه مسجد جامع گرگان
مسجدگرگان
پاورپوینت مسجد
پاورپوینت مسجد جامع گرگان
دسته بندی معماری
فرمت فایل pptx
حجم فایل 31974 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 38

پاورپوینت مسجد جامع گرگان 

 فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه مسجد جامع گرگان،در حجم 38 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

در میان همه یادگاران ماندگاراسترآباد اگر بخواهیم به جلوه ای شاخص و بارز اشاره کنیم علیرغم وجود اماکن مشهوری چون امام زاده نور، امام زاده عبدالله، مسجد گلشن، مسجد امام حسن عسگری(ع) و قدمگاه حضرت عباس(ع)، بی تردید وجود بنای تاریخی و زیبای مسجد جامع در دل بازار قدیمی نعلبندان (گذر پاسرو) با آن مناره آجری معروف و نمادینش آنچنان به صورتی برجسته خودنمائی می کند که می توان به سادگی آن را به عنوان نماد دارالمؤمنین استرآباد برگزید. اثری که از آثار ارشمند تاریخی منطقه محسوب می شود و از لحاظ سه عنصر اصلی تاریخی- هنری و معماری درخور توجه است: مناره آجری عصر سلجوقی و کتیبه کوفی آن، منبر چوبی قدیمی و کتیبه های آن، ایوان غربی و سنگ نوشته های تاریخی آن.
ساخت بنای اصلی و اولیه مسجد جامع به دوران پیش از حکومت ترکمانان سلجوقی باز می گردد.چنانکه شمس الدین ابوعبدالله محمد مقدسی در کتاب معروف « احسن التقاسیم فی معرفت الاقالیم» به سال 375ه.ق آورده است:« مسجد جامع استرآباد را دیدم که در بازار شهر واقع شده و نهری از جلوی آن جاری است.» هم او می گوید که این اثر تاریخی در عهد بنی امیه (دوره اول فتوحات مسلمین) ساخته شده است.
     ابوالقاسم حمزة بن یوسف سهمی جرجانی در کتاب مشهور تاریخ جرجان نگاشته:« علی بن احمد بن بوکرد (نوکرد) استرآبادی (م 323ه.ق) نقل کرده است که ابوعبدالله محمد بن خالد حنظلی رازی ملقب به ممویه، از جمله فقهای پرهیزگار دوران و از اهالی ری و ساکن شهر استرآباد که در آنجا روایت حدیث می کرده مسجد جامع این شهر را بنا نهاده است.»

فهرست مطالب :
مقدمه
موقعیت مسجد جامع در شهر گرگان
موقعیت مسجد در بازار نعلبندان
تاریخ ساخت بنا
مساحت بنا
مشخصات بنا
گورستان تاریخی
موقعیت قسمت های مختلف بنا در پلان
برش
پرسپکتیو
تزئینات جدید و قدیم
تعمیرات و مرمت بنا در طول تاریخ
منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 38 اسلاید قایل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت مسجد تاریخانه ی دامغان

دانلود پاورپوینت مسجد جامع گرگان


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت مسجد جامع گرگان ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:10 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
پاورپوینت اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی

دانلود فایل پاورپوینت بررسی و تحلیل اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی در ساختمان های فولادی،در حجم 28 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی

دانلود پاورپوینت اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی
پاورپوینت اتصالات شاخه درختی
بررسی اتصالات شاخه درختی در قاب های خمشی
اتصالات شاخه درختی در ساختمان های فولادی
فلنجی
اسپلایسی
جوش شیاری اتصالات گیردار
اتصال شاخه درختی
دسته بندی عمران و ساختمان
فرمت فایل pptx
حجم فایل 21765 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 28

پاورپوینت اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی

 فایل پاورپوینت بررسی و تحلیل اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی  در ساختمان های فولادی،در حجم 28 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

در این فایل به بررسی اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی در ساختمان های فولادی پرداخته شده است.

فهرست مطالب :
چکیده
مقدمه
بلند مرتبه سازی
سیستم های مقاوم در برابر زلزله
زنجیره پاولی
خواستگاه اتصالات شاخه درختی
جوش شیاری اتصالات گیردار
اتصالات شاخه درختی
روش اجرا
انواع روش ها
مقایسه
مزایا
تصاویر
مراجع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 28 اسلاید به همراه تصاویر در هر بخش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت علل رنگ آمیزی پروفیل های مصرفی درساختمان های فولادی

دانلود پاورپوینت اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت اتصالات شاخه درختی قاب های خمشی ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:10 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
پاورپوینت مسجد جامع یزد

دانلود فایل پاورپوینت بررسی و معرفی مسجد جامع یزد،در حجم 69 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت مسجد جامع یزد

دانلود پاورپوینت مسجد جامع یزد
مسجد جامع یزد
دانلود پاورپوینت مسجد
مطالعه مسجد جامع یزد
پاورپوینت مسجد و مدرسه آقابزرگ
پروژه مسجد
دانلود پاورپوینت معماری
پاورپوینت مسجد جامع یزد
بررسی مسجد جامع یزد
دسته بندی معماری
فرمت فایل pptx
حجم فایل 10248 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 69

پاورپوینت مسجد جامع یزد

 فایل پاورپوینت بررسی و معرفی مسجد جامع یزد،در حجم 69 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

برخی از محققان نظیر پروفسر ویلبر معتقدند که اجرای هر طرح معماری به سه عنصر اجتماعی بستگی دارد.
اول جامعه ای که به آن طرح نیازمند است؛ دوم شخص یا اشخاصی که از اجرای طرح حمایت می کنندو هزینه مالی آن را متعهد می شوند؛ سوم معمار یا استاد کارانی که طرح را اجرا می کنند. جذابیت تحقیق و مطالعه معماری ایران در این است که دریابیم چگونه این عوامل سه گانه بر یکدیگر تأثیر می گذارند و سرانجام به احداث بنایی منجر می شوند کاربرد بناها مطالعه درباره معماری ایران, نشان دهنده چگونگی گسترش آن در طی پانزده قرن گذشته است. در هر دوره بناهایی با ویژگیهای گوناگون در روستاها, شهرها, جاده های کاروانی, مناطق کویری, گذرگاههای کوهستانی و شهرهای ساحلی ایجاد گردیده که کاربردهای متفاوت داشته اند. اهمیت معماری اسلامی وقتی آشکار می شود, که بدانیم در ساخته های این دوره به کاربرد مادی و معنوی بناها ـ که از مهمترین ویژگیهای آن است ـ توجه شده است.
برای دریافتن اهمیت این ویژگیها در گسترش معماری شایسته است طبقه بندی بناهای دوره اسلامی و کاربرد آنها را مشخص کنیم.
بطور کلی بناهای دوره اسلامی را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد: الف) بناهای مذهبی. شامل مساجد, آرامگاهها, مدارس, حسینیه ها, تکایا, و مصلی ها؛ ب) بناهای غیر مذهبی. شامل پلها, کاخها, کاروانسراها, حمامها, بازارها, قلعه ها و آب انبارها. در دو گروه فوق از بناهای دوره اسلامی, مکانی برای عبادت, تجارت و سکونت وجود داشته است. مساجد مساجد مهمترین بناهای مذهبی هر شهر و روستا هستند که همواره نقش مهمی در زندگی مسلمانان داشته اند. اقامه نماز جمعه, مراسم مذهبی, ایراد خطبه ها و تدریس در مساجد انجام می گرفت؛ زیرا مسجد بهترین مکان برای ابلاغ فرامین حکومت به مردم بود. اغلب مساجد در مرکز شهرها, نزدیک بازارها و محدوده دارالحکومه ساخته می شدند و اگر شهری به بیش از یک مسجد نیاز داشت, مساجد دیگری از طرف حکومت یا افراد خیر احداث می شد.
اهمیت مساجد در شهرها به حدی بود که اگر شهری مسجد جامع یا آدینه نداشت, اهمیت شهری هم نداشت.
در صدر اسلام مساجد نقشه های ساده ای داشتند, ولی در طول زمان با طرحهای گوناگون و تزیینات مختلف, نقشه ها پیچیده شدند. درنقشه مساجد, از قرن چهارم هجری دگرگونیهایی به وجود آمد و بر اساس آن, مساجد متفاوت در شهرها احداث شد. مهمترین نقشه هایی که در مساجد به کار گرفته شده, شامل یک ایوانی, دو ایوانی, چهار ایوانی, و ترکیب چهار طاقو ایوان بوده که معماران دوره اسلامی آنها را از شیوه های معماری عهد اشکانی و ساسانی اقتباس کرده اند. مثلاً نقشه چهار ایوانی ـ در ساخت بسیاری از بناها ـ الهام گرفته از نقشه کاخ آشور, متعلق به زمان اشکانیان است. معماران دوره اسلامی مسجد را به شیوه های گوناگون می آراستند. در هر دوره یکی از عناصر تزیطنی در آراستن مساجد متداول بوده است؛

فهرست مطالب :
مقدمه
سلسله مراتب
معرفی بنا
رنگ و بافت
مقیاس
تقارن
استفاده از تمام فضا
جهت قرار گیری
کنتراست
استفاده از مصالح بوم اورد
استفاده از عناصر و حجمهای موافق طبیعت
نورپردازی

این فایل با فرمت پاورپوینت در 69 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت مسجد و مدرسه آقابزرگ

دانلود پاورپوینت مسجد جامع یزد


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت مسجد جامع یزد ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:10 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
پاورپوینت گروت

دانلود فایل پاورپوینت بررسی گروت به عنوان مصالح ساختمانی،در حجم 29 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت گروت

دانلود پاورپوینت گروت
گروت سیمانی منبسط شونده
گروت سیمانی
بررسی گروت
پاورپوینت بررسی گروت به عنوان مصالح ساختمانی
گروت پلیمری
گروت اپوکسی
پاورپوینت گروت
گروت
معرفی گروت
دسته بندی عمران و ساختمان
فرمت فایل pptx
حجم فایل 711 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 29

پاورپوینت گروت

 فایل پاورپوینت بررسی گروت به عنوان مصالح ساختمانی،در حجم 29 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

گروت از آب، سیمان، ماسه و افزودنی های متداول دیگر تشکیل شده است. در واقع میتوان گروت را چیزی شبیه به همان ملات دانست که جهت پرکردن فضاهای خالی و ترک های بزرگ لایه لایه شدن و یا خرد شدن استفاده می شود و عمل پر کردن را به این وسیله میتوان انجام داد.
مهمترین مزایای گروت این است که مکانی که در آن گروت ریخته می شود را کاملا پر می کند. گروت ها به گونه ای طراحی شده اند که توان جذب نیروهای وارد و انتقال آن به بخش زیر کار داشته باشد. برای مثال در هنگام نصب انواع ماشین آلات نیروهای وارده از آنها توسط گروت به فنداسیون بتنی منتقل می شود. گروت ها باعث مقاوت های مطلوب و مطمـئن و همچنین اتصال پایدار بین گروت و سازه ای که قرار است بر روی آن گروت قرار گیرد از یک طرف و سطح زیر کار از طرف دیگر می گردند
گروت (به منظور گروت ریزی) در ریل های قطار، پلها و ریل ماشین آلات بکار می برند. مخلوط های گروت آماده جهت جهت مصارف مختلفی مانند زیر صفحه ستون ها، ریلها، بلت ها آنکربلت ها نصب ریل ماشین آلات پل ها حایل ها و… کاربرد دارند

فهرست مطالب :
گروت چیست؟
کاربرد گروت
چرا ملات های مخلوط گروت آماده ترجیح داده می شوند؟
گروت ریزی
محدودیت های استفاده از گروت
حداقل ضخامت دوغاب ریزی
دمای محیط
انواع گروت
گروت سیمانی منبسط شونده
کاربرد گروت سیمانی
مزایای گروت سیمانی
بسته بندی و شرایط نگه داری گروت سیمانی
روش مصرف گروت سیمانی
گروت پلیمری
فواید گروت پلیمری
کاربرد گروت پلیمری
روش مصرف گروت پلیمری
گروت اپوکسی
خصوصیات گروت اپوکسی
موارد مصرف گروت اپوکسی
روش مصرف گروت اپوکسی
بسته بندی گروت

این فایل با فرمت پاورپوینت در 29 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل word این محصول 

دانلود پاورپوینت گروت


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت گروت ,

تاريخ : شنبه 2 بهمن 1395 | 22:10 | نویسنده : فایل ناب | بازدید : 1
پاورپوینت برج های بلند مرتبه

دانلود فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه برج های بلند مرتبه،در حجم 80اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه

دانلود پاورپوینت برج های بلند مرتبه

دانلود پاورپوینت برج های بلند مرتبه
پاورپوینت مطالعه برج های بلند مرتبه
برج تجارت جهانی شیراز
پاورپوینت برج های خارجی
بانک مرکزی هنگ کنگ
مرکز تجارت پردیسان تبریز
پاورپوینت تحلیل برج های بلند مرتبه
برج های بلند
برج های داخلی و خارجی
پاورپوینت
دسته بندی عمران و ساختمان
فرمت فایل pptx
حجم فایل 19174 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 80

پاورپوینت برج های بلند مرتبه

فایل پاورپوینت بررسی و مطالعه برج های بلند مرتبه،در حجم 80اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

شناخت ویژگی های معماری برج با عمل كردهای خاص یا متنوع از مسائلی است كه امروزه در عرصه دانش معماری از جایگاه خاصی برخوردار است. این تكنولوژی را نمیتوان با تركیب ساده تكنولوژی و فن آوری های متعارف و آموزشی آكادمیك بدست آورد بلكه باید در طی مراحل عملی اجرای آن نیز به كسب تجربه و درك عملی این فن آوری ها نیز پرداخت مسائل مربوط به تغییر ماهیت الگوهای متعارف معماری ، سازه ، تاسیسات مكانیكی برقی و اثرپذیری بناهای مجاور این بلند مرتبه ها از عواملی است كه ماهیت الگوی خاص و پیچیده و در عین حال تازه ای را به شكل گیری و كیفیت ساخت و ساز این بناها می دهد . بررسی نمونه های مشابه در بلند مرتبه سازی و مسائل اولویت های اصلی در شكل گیری این بناها و معضلات و پاین تغییر و تحولات در معماری آمریكا (1900_1990) به صورت ایجاد سبك جدیدی از بلند مرتبه سازی در مركز سنتی شیكاگو بروز كرد . مسائل و معضلات ناشی از رشد بی رویه جمعیت پس از جنگ جهانی دوم باعث شد تادست اندركاران و طراحان برای تطابق بهینه فضای موجود با شمار روز افزون جمعیت جهان به برج سازی روی آوردند.
فن آ وری پیچیده و در عین حال پیشرفته كه به تركیب پیچیده ای از علوم مختلف نیاز مندند سبب ایجاد انواعی از برج سازی در دنیا شده كه در آن تكنولوژی حرف اول را می زند كاربرد لوم و فنون جدیدی همچون سازه های سه بعدی مسائل زیست محیطی مواد و مصالح جدید و … به تدریج برج سازی را به صورت نمادی از این علوم در بطن جامعه مطرح می كند .شاید واژه علوم بیان گر بخشی از تخصص های لازم در ساختمان یك برج باشد و بخش دیگر را به فن وهنر معماری اطلاق كرد در عین حال نوع معماری این برجها نیز نیازمند اشنایی با س آمدهای غیر قابل فن آوری های پیشرفته و مدرن ( به روز ) می باشد . شاید بتوان سبكی از معماری به نام هایتك را برای ایجاد این نوع برجها مناسب شمرد معمارانی همچون رنزو پیانو و نورمن فاستر و سزار پلی از جمله معمارانی هستند كه كارهای آنها در زمره این سبك واقع می گردد مخصوصا اینكه برج سازی را نیز در تجربه كاری آنان میتوان یافت میتوان با بررسی نحوه برخورد و نوع شكل گیری برج در فرآیند طراحی این معماران به ارائه راهكارهایی فن وری های جدید در بلند مرتبه سازی كه معطوف آخرین دست آورد های تولیدی می باشد در شكل گیری این بناها نقش اساسی ایفا می كنند مواد ، مصالح و سازه های بكار رفته در این بناها همگام و همسو با پیشرفتهای فن آوری در عرصه علوم مختلف خود را جزء لاینفكی از بلند مرتبه ها نشان می دهند .
قرار گیری ساختمانهای بلند مرتبه در درون بافت شهری نیز از مسائل ثانویه این ابنیه بود . مسائلی كه قبل از احداث این بنا در داخل بافت شهری پیش بینی نشده بود بعدها خود را نشان داد ساختمانهای بلند علاوه بر ایجاد نوعی وسیله جهت یابی شهری سبب ایجاد مسائل: جلوگیری از رسیدن نور طبیعی و هوا به زمینها و ساختمانهای مجاور ، سایه افكنی بر خیابان و ساختمان و تاسیسات مجاور ، محدود كردن میدان دید ساخ تمان های اطراف ، تاثیر آن در خط آسمان و منظر شهری و فضاهای عمومی علاوه بر موارد فوق نكته مهم دیگری نیز در این امر بود. توسعه عمودی زیست شهری با افزایش تراكم نفر بر متر مربع در منطقه نیاز به توجه جدیدی به نحوه تخلیه و سبك سازی تراكم در حوزه نفوذ بلند مرتبه را خاطر نشان می كرد . نیاز به وجود سوپاپهای تخلیه ای كه تراكم حاصل از بلند مرتبه سازی و تردد وسایل نقلیه به وجود می آورد از مسائل اصلی دیگری در این امر بود توجه به این نكته جالب خواهد بود كه آسمان خراشهای نیویورك بالای محدوده متروی عظیم شهر قرار دارد كه آنرا با درون و برون شهر مرتبط می كند . مسئله مهم دیگری كه می توان به آن اشاره كرد مسئله مدیریت اجرایی این ساختمانهای بلند مرتبه می باشند كار احداث و تداوم ساخت این مجموعه ها اگر به صورت كاری دقیق و منظم و با دقت پیش نرود حاصل امر چیزی بجز خرابی و با عدم اطمینان به پایان به موقع كار و خراش در منظر شهری خواهد بود .

فهرست مطالب :
مقدمه
برج تجارت جهانی شیراز
بررسی کامل برج تجارت جهانی شیراز
بانک مرکزی هنگ کنگ
مرکز تجارت پردیسان تبریز
نتیجه گیری
منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 80 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت معرفی موردی چند برج(نمونه های خارجی)

دانلود پاورپوینت برج های بلند مرتبه


ادامه ي مطلب


امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت برج های بلند مرتبه ,

قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 بعدی
آگهی رایگان سرگرمی خرید

عطر - عطر

دوره آموزشی| کلاس| بازرسی فنی| جوش| پایپینگ| رنگ - دوره بازرسی جوش پایپینگ مدرک معتبر و بین المللی گواهینامه رنگ و سندبلاست
خرید سی سی کم خرید سی سی کم